top of page
IMG-20190211-WA0003.jpg

Projeler IDF

İZMİR DESIGN FACTORY

Yerel paydaşların, yerel kalkınma ve uluslararası ortaklıklar yoluyla, global pazarda rekabeti güçlendirmek için nitelikli insan kaynağı ve katma değeri yüksek proje ihtiyaçlarını karşılamak üzere, tasarım, eğitim, araştırma odağında bir oluşumdur.

Projeyi incelemek için dokunun.

idf.jpg

HACKATHON

a) Climathon

b) Hacko Music  

c) Hack4city

d) Sosyal Kooperatifçilik Hackathonu

e) Startup Weekend Food & Tech

f) Startup Weekend

Projeyi incelemek için dokunun.

kapak

AVRUPA STAJ MERKEZİ

Uluslararası Staj Merkezi,  yaratıcı endüstriler alanında mesleki yeterliliğin geliştirilmesi ve bununla birlikte uluslararası staj yoluyla iş deneyimi yaratmak amacıyla istihdam kabiliyetini arttırmak için Originn’de kurulan bir staj programıdır. Staj programı kapsamında 30 öğrenci Avrupa’da ki yaratıcı merkezlerde staj imkanı sağlanmıştır.

Projeyi incelemek için dokunun.

ta.jpg

FIG

FIG, İzmir’in yerel ürünlerinden olan Ege incirinden yola çıkarak Kök Projekt ve Originn tarafından tasarlanan bir gıda ve turizm girişimciliği programıdır. Program kapsamında İzmir’in turizm ve gıda sektörü potansiyelinin güçlendirilmesi ve girişimcilere fırsatlar yaratılması hedefiyle seçilen 8 girişim 3 aylık bir hızlandırma programı ile  kendi girişimlerini geliştirirken diğer taraftan bölgede kalkınmayı engelleyen problemlere de çözümler üretmişlerdir.

Projeyi incelemek için dokunun.

fig.jpg

Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi

2017 yılında Yeşilova Höyüğünün tarihsel dokusu ile tasarımcıları ve şehirdeki düşünen, tasarlayan, yaratmaktan zevk alan kişileri buluşturan atölyeler düzenledi.

Projeyi incelemek için dokunun.

kapak

Döngü

“Döngü: Üreticiden Türeticiye Dönüşüm Hikayeleri” serisi, Doğayla teması ön plana alarak üretmeyi, üreteni desteklemeyi, daha az tüketmeyi ve tükettiğimizi dönüştürmeyi hedefleyerek, farkındalığımızı yükseltmenin ve bilinçlenmenin heyecanını taşımaktadır.

Projeyi incelemek için dokunun.

IMG_1252.HEIC

NOTION KOLEKTİF

Originn yaratıcılığında; sürdürülebilir moda girişimcileri Nermin Köse ve Gözde Karatekin öncülüğünde ‘‘Sürdürülebilir moda için yaratıcı birliktelik’’ sloganı ile kurulmuştur. Notion Kolektif, sürdürülebilir moda alanında çalışan girişimcileri, düşünce liderlerini, değişim öncülerini, profesyonelleri, akademisyenleri, öğrencileri ve moda tutkunlarını, modanın sosyal ve çevresel etkilerinin tartışılması, hızlı modanın tahrip eden etkilerinin iyileştirilmesi, moda endüstrisinin sürdürülebilir ve etik dönüşümü için inovatif ve alternatif çözümler geliştirilmesi amacıyla buluşturan bir birlikteliktir.

Projeyi incelemek için dokunun.

Untitled-2.jpg

THINK UP CULTURE

Barselona, Menorca, Ibıza, Palma ve Arjantin’den sonra Originn’de. Kültür ve yaratıcı endüstri alanında girişimcileri veya projeleri destekleyen hızlandırıcı program olan Think Up Culture! ilk buluşmasında Avrupa’da sektöründe bölgesel dönüşüm , turizm ve dijiltalleşme alanlarının öncülerini ağırladı.

Projeyi incelemek için dokunun.

tuk.jpg

COLAB4

Co.LAB4 Güncel Sanat Hareketi, farklı disiplinleri sanat üzerinde düşünmeye ve üretmeye teşvik eden açık bir platform. İlk projesini İzmir’deki dört bağımsız tiyatro ile birlikte post-dramatik alanında gerçekleştirdi. Co.LAB4 hareketinin ikinci projesi ise "Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali(2YKFF)" ile işbirliği yaparak hayata geçirdiği "2YKFF Bahar Programı" oldu.

Projeyi incelemek için dokunun.

colab.jpg

Coworking For CoFounders

Farklı ülkelerden yaratıcı girişimciler, ortak çalışma alanı temsilcilerinin katılımı ve IPEC işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte yeni işbirlikleri için yeni başlangıçlar yapıldı.

Projeyi incelemek için dokunun.

WhatsApp Image 2020-09-24 at 22.51.37.jp

Gıda 

Toplulukları 

Gıda Toplulukları, atalardan süregelen direk üretici ile türeticilerin buluşmasını, çağın imkanlarını da kullanarak keyifli buluşmalara dönüştürüyor. Her buluşma daha çok bilgi paylaşımı, farkındalık, doğaya saygılı üretim gibi konuları destekleyen alanlar yaratırken, aynı zamanda üreticileri tanımak ve üreticilerin ürünleri ile buluşma imkanı sağlıyor. 

Projeyi incelemek için dokunun.

gıda topluluğu.jpg
bottom of page